Loading

Päikesepaneelide paigaldamise konstruktsioonide müük

Päikesepaneelide paigaldamise konstruktsioonid ja nende paigaldusviis moodustab kogu süsteemist väga olulise osa. Õigesti valitud ja paigaldatud aluskonstruktsioon tagab paneelide kõrge eluea ja vastupidavuse tormidele, tuultele ning meie kliimas tekkivale lumekoormusele.

Konstruktsioon maja katusel Levinuim paigaldamise viis maja või hoone katustele. Selleks paigaldatakse katuse sarikate külge tugev alumiiniumist alusraamistik, mille peale kinnitatakse omakorda paneelid. Alumiiniumist raamiga paneelid koos alusraamistikuga moodustavad ühtse vastupidava tandemi.

Päiksepaneelid tööstushoone lamekatusel Tööstushoonete lamedatele katustele paigaldamisviis. Et paigaldada paneelid lamedale hoone katusele, tuleb ehitada neile vastav alus, mis tagaks lisaks paneeli kinnitamisele ka vastava kalde päikese suhtes. Selleks võib olla alumiiniumist konstruktsioon või erladiseisvad spetsiaalsed üksteise kõrval asetsevad valuplastist alusraamid.

Maapealne päiksepaneelide konstruktsioon Maapealne eraldiseisev kinnitusviis. Kui ei ole võimalik paigaldada paneele katusele, võib neid paigaldada ka eraldi postvundamentidel asetsevale alusraamistikule. Sellise lahenduse puhul on võimalik ka paneelide nurka jooksvalt muuta. Näiteks suvel võib olla paneelide nurgaks 20⁰ ja talvel 70⁰. Kuna talvel on lumelt peegelduv hajuskiirgus suurem otsekiirgusest, siis on suurim tootlikus talvel eestis ca 70⁰ juures.

Maapealne automaatselt päikese suunda jälgiv süsteem Maapealne automaatselt päikese suunda jälgiv süsteem. Selline lahendus põhineb tugeval suurel postvundamendil, mis tagab kogu süsteemi stabiilsuse ka suurte tormide korral. Paneelid kinnituvad ühise raamistikuga otse postile. Lisaks on võimalik paneelide raamistikku vastavalt päikeseoludele automaatselt põõrata. Hommikuti vaatab raamistik paneelidega ida suunas ning õhtuks jõuab koos päikesega vastavalt põõrata end lääne suunda ( päikese loojumise suunda). Samuti talvel muutub paneelide raamisitku nurk maa suhtes peaaegu vertikaalseks. Sellise lahenduse puhul tõuseb süsteemi kogu aastane tootlikus ligikaudu 35%. Süsteemi miinuseks on väga tugeva vundamendi rajamise vajadus.
Võta ühendust