Loading

Elektrivõrgu ühenduseta autonoomsed päiksepaneelide Off-grid lahendused akudega

Off-Grid ehk ilma elektrivõrguta olev eraldiseisev päikesepaneelide lahendus
Off-Grid ehk ilma elektrivõrguta olev eraldiseisev päikesepaneelide lahendus. Antud lahenduste puhul puudub täielikult elektrivõrgu vajadus. SMA`l on olemas parimad lahendused sellistele süsteemidele. Inverrterid mis töötavad koostöös akude ning vajadusel ka lisaks generaatoritega, asendades seeläbi elektrivõrku. Süsteemi võimalik alati laiendada kõikide SMA tooteperekonna inverteritega mis hõlmavad nii tuulegeneraatoreid kui ka päikesepaneelide lahendusi.
Joonisel toodud seadmete kirjeldused:

  1. SMA Sunny Island – on süsteemi võrgu ja akude laadimise juhtmoodul, mis kontrollib kogu võrguvaba (off-grid) elektrivõrgu süsteemi. Piltlikult asendab akudega inverter elektrivõrku.
  2. SMA Multicluster Box – jaotuskilp kuni 300KW süsteemidele
  3. SMA Windy Boy – inverter mis konverteerib alalisvoolu nii tuule kui ka vee energiast võrguga ühilduvaks vahelduvvooluks.
  4. Süsteemi hooned – kohad kuhu on installeeritud off-grid inverter, akud, jaotuskilbid jne.
  5. Tuulegeneraator id – lisaenergia allikad päikesepaneelide kõrval
  6. Hüdroelektrijaam – lisaenergia allikas päikesepaneelide kõrval
  7. SMA Sunny Boy - invetrer mis muundab päikeseenergiat ja talletab selle süsteemi.
  8. Päikesepaneelid – toodavad päikesest elektrienergiat. Olenevalt aastaajast paljudes kohtades päikese ja tuuleenergia täiendavad teineteist.
  9. Diiselgeneraator – toodab kõiksugu erandjuhtudel elektrienergiat, juhul kui ei talletu seda piisavalt päikesest, tuulest ja veest.

Vaata lähemalt SMA tutvustavat videot:

Off-grid ehk võrguvaba autonoomse lahenduse peamiste komponentide blokkskeem. Allolevalt SMA off-grid lahendusel on ära toodud süsteemi osad, vasakul on näidatud 3-faasiline ning paremal 1-faasiline süsteem. Ideeliselt võib generaatori asemel süsteemiga ühendada ka vajadusel elektrivõrgu. Sellisel juhul võetakse generaatori asemel puudu jääv energia otse võrgust. Küll aga ei saa siis antud süsteemi puhul elektrienergiat võrku tagasi müüa.

SMA off-grid lahenduse süsteemi osad
Lisaks saab süsteemi alati laiendada lisanduvate päikesepaneelide ja tuulegeneraatoritega.
Võta ühendust