Loading

SMA Smart Home - tark energiasäästlik maja On-Grid lahendusena

SMA SMART HOME- ehk tark energiasäästlik maja. SMA kui juhtiva päikesepaneelide inverterite ja lahenduste tootjana on pidevalt arendanud energiasäästlikke lahendusi ka päikeseenergia vallas. Eesmärk on kodu majapidamises või ärihoones kasutada maksimaalselt ära kogu päikese poolt toodetud energia.

Sellise lahenduse puhul juhitakse vastavalt süsteemi tootlikusele erinevaid tarbimisi. Juhul kui päikesepaneelide poolt toodetud energia hulk on suurem tarbitavast, siis lülitatakse sisse lisaks tarbimise koormusi. Lisa tarbijateks võivad olla kõiksugu kodumasinad, erinevad küttekehad, pumbad jne.
Illustratsioonil on toodud SMA „Smart Home“ lahendus kus näha põhilised süsteemi komponendid:

SMA SMART HOME- ehk tark energiasäästlik maja
  1. Päikesepaneelid – toodavad päikesekiirgusest alalisvoolu
  2. SMA Sunny Boy inverter – muundab paneelidest tuleva alalisvoolu võrguga ühilduvaks vahelduvvooluks
  3. Elektrivõrk – päikesepaneelid koos inverteriga toodavad elektrienergiat võrku. Kui aga tarbimine on tootmisest suurem või pime periood liigub elekter võrgust tagasi majapidamisele.
  4. Arvesti – kahepoolne arvesti võimaldab mõõta nii elektrienergia tarbimist kui ka tootmist uuesti võrku.
  5. Elektrienergia tarbijad – majas olevad elektriseadmed ja kodumasinad mis tarivad elektrit.
  6. SMA Home Manager – keskne juhtmoodul mis jälgib süsteemi tootlikust ja optimeerib energia tarbimist. SMA „Home Manager“ lahenduse eesmärk on tarbida ära kogu energia mille päikesepaneelid toodavad. Seeläbi on võimalik juhtida erievaid tarbijad. Näiteks kõrge päikese aktiivsusega päevasel ajal lülitatkse tööle erinevaid elektriseadmeid nagu küttekehad, pesumasinad jne. Samuti saab juhtida antud mooduliga ka elektrienergia akudesse salvestamist. Sellisel juhul saab õhtustel tundidelt peale päikese loojumist kasutada kõigepealt ära just akudesse salvestunud elektrienergia ning seejärel tarbida puudjääk võrgust.
  7. SMA Sunny Portal – koduleht mille kaudu on võimalik monitoorida oma päikesepaneelide süsteemi tööd ükskõik kust maailma otsast. Lisaks on SMA`l olemas erinevad monitoorimise tooted nagu Sunny View ja Sunny Beam
  8. SMA Sunny Portal mobile – nutitelefonidele mõeldud aplikatsioon jälgimaks süsteemi tööd ja tootlikust kõikjalt.

Lisaks sellele on mõistlik ka tarbimisest üle jääv elekter talletada omakorda akudesse. Pimedal ajal kui päikesepaneelidest enam energiat ei lisandu, võetakse puudujääv energia hulk uuesti akudest. Juhul kui peaksid ka akud tühjenema võetakse lisa elektrienergia osa uuesti elektrivõrgust. Selliselt suurendatakse võimalikult palju toodetud elektrienergia ise ära tarbimist.
Võta ühendust